اخبار

 هیات وزیران مصوب کرد که ورود موقت فرش دستباف و سایر بافته‌های داری ایرانی برای انجام عملیات تعمیر، رفوگری، شست و شو، رنگ برداری، و عرضه در نمایشگاه آزاد است.

معاون توسعه فناوری و خدمات الکترونیک ثبتی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: با راه اندازی قابلیت امضای الکترونیک اظهارنامه پلمب دفاتر تجارتی در ثبت شرکتها و مؤسسات غیرتجاری سازمان ثبت اسناد دیگر نیازی به مراجعه حضوری متقاضیان جهت ارائه فیزیکی اظهارنامه به دفاتر شرکت پست در سراسر کشور نیست.

آقامیری، رئیس کمیسیون فرش، هنر و صنایع دستی اتاق ایران کاهش میزان رفع تعهد ارزی برای فرش دستباف در بودجه سال آینده تمدید نشده، اما فعالان حوزه فرش همچنان به دنبال راه‌حلی برای تمدید این قانون هستند.

مشکلات در صادرات و ادامه دار بودن تحریم‌ها باعث شده تا صنعت فرش دستباف کم کم به سمت نابودی و زوال حرکت کند بطوریکه در شرایط فعلی دیگر کمتر بافنده‌ای از بافت فرش‌های دست باف استقبال می‌کند.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی فارس با بیان اینکه اقدام عملی برای حمایت از صادرات فرش دستبافت نشده است گفت: باور داریم در حوزه صادرات فرش و صنایع دستی در کشور باید روش های جدید تصمیم سازی مورد توجه و عمل قرار گیرد و ما در اتاق بازرگانی این موضوع را با جدیت دنبال می کنیم.

مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی فارس گفت: فرش دستباف ایرانی توانسته است نقش خود را در اقتصاد و فرهنگ پیدا کند. محسن نهاوندی در حاشیه نمایشگاه تخصصی فرش دستباف در شیراز ... 

بیستمین نمایشگاه تخصصی فرش دستباف، ۲۴ بهمن‌ماه در شیراز آغاز به کار کرد. بیستمین نمایشگاه تخصصی فرش دستباف استان فارس طی روز‌های ۲۴ تا ۲۶ بهمن‌ماه ۱۴۰۲ برگزار می‌شود.

در نشست کمیسیون فرش، هنر و صنایع‌دستی اتاق ایران، ضمن بررسی ظرفیت‌های صنعت فرش ایران و ارزآوری آن، بر لزوم استفاده از همه پتانسیل‌ها تاکید شد.

مشکلات موجود در مسیر صادرات فرش‌دستباف ایرانی موجب شده تا میزان صادرات این کالای صادراتی استراتژیک در سال جاری به 50 میلیون دلار برسد، این رقمی در حالی ثبت شده که ارزش صادرات فرش در سال‌های قبل 400 میلیون دلار بوده است.

خراسان شمالی معاون مرکز ملی فرش ایران گفت: فرش دستباف نیاز به تغییر ذائقه دارد.

با کاهش قدرت خرید مردم در سایه تلاطم‌های اقتصادی، بررسی شرایط بازار داخلی فرش، حاکی از این است که مصرف‌کنندگان ایرانی توان خرید فرش دستباف را ندارند. مجتبی حیدری تولیدکننده و صادرکننده فرش دستباف در این رابطه می‌گوید: با ادامه وضع موجود، نفس‌های فرش دستباف ایرانی به ثانیه می‌افتد.

پرداخت آنلاین

لطفاً جهت پرداخت وجه به صورت آنلاین، مبلغ مورد نظر را به ریال وارد نموده و پرداخت نمائید.
مبلغ (ريال) :

خبرنامه