اخبار

رئیس مرکز ملی فرش ایران گفت: دستبافته‌هایی از تولید کنندگان و هنرمندان صنعت فرش دستباف ایران، با موضوع جام جهانی به عنوان سفیر فرهنگی، سفیر صلح و دوستی و پیام آور صلح در عرصه جهانی به شمار می‌رود.

یک قطعه تابلو فرش دستباف ایرانی هم‌زمان با فرا رسیدن مسابقات جام جهانی فوتبال در قطر، به رئیس فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) اهدا شد.

پژوهشگر حوزه فرش معتقد است قالی همان پاسپورت ایرانی محسوب می‌شود که از آن میلیون‌ها عدد در سراسر جهان پراکنده است.

کرمانشاه سالانه نزدیک به یکصد هزار مترمربع فرش دستباف در کرمانشاه تولید شده که بخشی از آن نیز راهی بازارهای جهانی می‌شود، نزدیک به ۳۵ هزار بافنده در کرمانشاه فعالیت دارند و فرش سنقر و گلیم هرسین در جهان شهره است و همه اینها بخشی از ظرفیت‌های کرمانشاه در حوزه فرش و گلیم است.

مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌های فرش دستباف از قالیبافی به عنوان شغلی درآمدزا، صادرات محور و دارای ارزش افزوده بالا نام برد و تشکیل اتحادیه یا سازمانی به منظور سرمایه‌گذاری در حوزه فراوری پشم و ابریشم و حمایت از نوغان داران را خواستار شد.

مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌های فرش دستباف، پشم و ابریشم را دو ماده اولیه مورد نیاز فرش دستباف دانست که تابع قیمت دلار هستند و تاکید کرد: افزایش قیمت مواد اولیه موجب بالا رفتن قیمت تمام شده فرش خواهد شد.

 عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی قم اظهارکرد: سابقه طولانی صادرات فرش دستباف به دوران صفویه برمی گردد.صادرات فرش بعد از نفت تجارت دوم ایران است.

افزایش نرخ دلار در درازمدت می‌تواند برای فرش دستباف فرصت باشدفعال حوزه فرش دستباف گفت: افزایش قیمت دلار و کاهش ریال در مقابل دلار از جنبه ملی خبر خوشی نیست، اما برای کالا‌های صادراتی مثل فرش دستباف می‌تواند فرصت باشد.

 عضو اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی اردبیل با بیان اینکه رونق و توسعه بازار فرش اردبیل نیاز به بازاریابی کلان دارد، گفت: در کنار توسعه دانش فرش، باید توسعه بازاریابی و فروش تولیدات آن در دستور کار دست اندرکاران، فعالان و مسئولان این حوزه قرار گیرد.

فرش دستباف همیشه بین ایرانیان طرفدار داشته است. در عکسی که می‌بینید یک فرش زیبا را در زمان قاجار می‌بینید.

رئیس اتحادیه فرش دستباف خراسان جنوبی گفت: طی ۶ ماهه سال جاری ۹۰ هزار متر مربع فرش دستباف در خراسان جنوبی تولید شده است.

پرداخت آنلاین

لطفاً جهت پرداخت وجه به صورت آنلاین، مبلغ مورد نظر را به ریال وارد نموده و پرداخت نمائید.
مبلغ (ريال) :

خبرنامه

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق است به اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش دستباف ایران

طراحی گرافیکی و طراحی وب سایت توسط استودیو طراحی حاشیه