اخبار

رئیس صادرکنندگان فرش دستباف همچنین بیان داشت: ما تشکل‌های بخش خصوصی هرگز نمی‌توانیم مسائلی نظیر تعرفه، نمایشگاه، تعهد ارزی و همچنین مرجوعی فرش را حل و فصل کنیم، این موضوع‌ها باید با مذاکره و از طریق دولت حل شود.

 طی جلسه‌ای با حضور تولیدکنندگان فرش دستباف کشور در قم، مهمترین موانع پیش روی صنعت فرش بحث و بررسی شد.

مجمع تشکل‌های فرش دستباف ایران با اشاره به کاهش صادرات فرش ایران از ۴۲۶ میلیون دلار به ۶۴ میلیون دلار در چهار سال گذشته، رفع موانع صادرات این کالا و اصلاح فرایندها را خواستار شد.

چهاردهمین نمایشگاه تخصصی فرش دستباف و تابلوفرش از ششم تیر در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی استان قزوین برپا می‌شود.

 روزگاری همدان در تولید قالی و فرش حرف برای گفتن داشت اما متأسفانه این روزها بیشتر امتیازات منحصربه‌فرد همدان درزمینهٔ بافت فرش از بین رفته که این وضعیت احیای برندهای فرش همدان را گوشزد می‌کند.

 رییس مرکز ملی فرش ایران گفت: زمینه شناسنامه‌دار کردن فرش ایرانی فراهم شده و بزودی این طرح به اجرا در می‌آید تا از زیر سوال رفتن اصالت فرش ایرانی با تولید فرشهای بی‌گره جلوگیری شود.

بر اساس آمار مرکز ملی فرش ایران در سال ۱۴۰۰، ۳۵ هزار شغل جدید در زنجیره ارزش فرش دستباف در کشور ایجاد شد که ضمن افزایش تولید و اشتغال، صادرات ۶۴ میلیون دلاری در صنعت فرش را رقم زده است.

طبق نامه رئیس مرکز ملی فرش ایران به گمرک ایران، مواد اولیه وارداتی فرش دستباف از مالیات بر ارزش افزوده معاف هستند.

رئیس مرکز ملی فرش گفت: در حال حاضر در زمینه NFT (دارایی دیجیتالی غیرقابل معاوضه) و متاورس برای فرش دستباف و اقدامات مشابه کار می‌شود تا نام فرش ایرانی نزد جهانیان شفاف شود.

برادران، معاون صنایع عمومی وزارت صنعت معدن و تجارت از ثبت نشان‌های تجاری فرش دستباف ایران در برخی استان های کشور در عرصه‌های بین‌المللی و جهانی خبر داد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه فرش دستبافت هویت ملی آذربایجان‌شرقی است، گفت: باید برای حمایت و احیای هنر صنعت فرش دستبافت خط اعتباری ویژه مالی ایجاد شود.

پرداخت آنلاین

لطفاً جهت پرداخت وجه به صورت آنلاین، مبلغ مورد نظر را به ریال وارد نموده و پرداخت نمائید.
مبلغ (ريال) :

خبرنامه

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق است به اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش دستباف ایران

طراحی گرافیکی و طراحی وب سایت توسط استودیو طراحی حاشیه