اخبار

بازار فروش داخلی و خارجی فرش ایرانی در سال‌های اخیر کاهش زیادی داشته است. این درحالی بوده است که تا سال ۱۳۷۴ انحصار بازار فرش دستباف جهان در دست ایران بود اما اکنون نسبت به میزان صادرات قبل، به عدد تکان‌‌‌دهنده یک‌سی‌‌‌وچهارم رسیده‌‌‌ایم !

 رئیس اداره فرش استان همدان از پیگیری ثبت ملی سه فرش مهربان کبودراهنگ، میشن ملایر و آصادقی تویسرکان خبر داد و گفت: ظرف دو ماه آینده سه جشنواره فرش دستباف کبودراهنگ، رزن و ملایر در استان همدان برگزار خواهد شد.

پورابراهیمی، رئیس مجمع نمایندگان استان کرمان گفت: برای رونق تجارت خارجی فرش دستباف نیاز است طرح ها و نقشه ها با توجه به سلیقه مردم کشورهای هدف صادرات تهیه شود.

در بازدید استاندار کرمان از موزه فرش ایران در خصوص زمینه ‌های تعامل این مجموعه با کرمان به عنوان خاستگاه فرش دستباف بحث و گفتگو شد.

فرماندار اراک گفت: روستای جیریای اراک مهیای برگزاری اولین جشنواره فرش دستباف است.

آذربایجان غربی یک تولید کننده فرش در ارومیه گفت: بسیاری از مشکلات تولیدکنندگان به ویژه در حوزه فرش به عدم همکاری بانک ها برمی گردد.

عضو اتحادیه سراسری فرش دستباف کشور با بیان اینکه احتمال جعل شناسنامه فرش دستباف نزدیک به صفر است گفت: کد RFID تراشه‌ای که در فرش و شناسنامه جاگذاری خواهد شد که موجب می‌شود جعل شناسنامه به صفر برسد.

 رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان با بیان اینکه یک نوگرایی و تغییر نگرش در حوزه فرش دستباف نیاز است، گفت: اگر به روش قبل ادامه دهیم، وضعیت همینگونه خواهد بود و چیزی از این میراث گرانبها باقی نخواهد ماند.

 استاندار کرمان گفت: فرش دستباف سرمایه معنوی استان کرمان است و ارزش فرهنگی داشته و باید حفظ شود.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی قم گفت: بررسی درخواست‌های ارائه شده در درگاه ملی مجوزها،‌ نشان می‌دهد درخواست صدور مجوز برای فعالیت در زمینه تولید فرش دستباف در این استان از جمله بیشترین مواردی بوده که در سامانه توسط متقاضیان دریافت مجوز کسب و کار ثبت شده‌است.

 جعفری، رئیس اداره فرش سازمان صمت زنجان، گفت: صادرات فرش دستباف زنجان طی چند سال اخیر کاهش یافته است و افزایش مواد اولیه و تحریم ها علت این مساله است.

پرداخت آنلاین

لطفاً جهت پرداخت وجه به صورت آنلاین، مبلغ مورد نظر را به ریال وارد نموده و پرداخت نمائید.
مبلغ (ريال) :

خبرنامه

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق است به اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش دستباف ایران

طراحی گرافیکی و طراحی وب سایت توسط استودیو طراحی حاشیه