اخبار

رئیس اتاق بازرگانی گیلان تصریح کرد: کاهش تکلیف ارزی فرش دستباف در لایحه بودجه ۱۴۰۳ دیده نشد، بنابراین اجرای این قانون در سال جاری فعلا منتفی است. بنابراین باید برای تمدید این قانون چاره اندیشی کرد.

زمان برگزاری نمایشگاههای زمان‌بندی شده در سه دوره نمایشگاهی، با توجه به درخواست صنوف مربوطه و مجریان نمایشگاهها، تغییر کرد.

مهارت و هنر استادان قالیباف، رج به رج و نخ به نخ در هم تنیده شد تا بزرگ‌ترین فرش دستباف جهان در کتاب رکوردها(گینس) با رونمایی این فرش در تهران، ثبت شود.

فرشبافان کردستانی با گره‌هایی که بر دار قالی می زنند طرح‌هایی را خلق می‌کنند که چشم جهانیان به آن خیره می شود و اینگونه به این هنر اصیل جان بخشیده‌اند.

رئیس اداره فرش سازمان صمت زنجان گفت: طی سه ماه نخست سال جاری بیش از ۵۰۰ هزار متر مربع انواع فرش دستباف توسط قالیبافان زنجانی تولید شده است.

 مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان گیلان از برگزاری همایش تخصصی فرش دستبافت در رشت با حضور نام آوران این هنر اصیل ایرانی خبر داد.

از عوامل اجرایی دومین همایش تجلیل از مشاهیر و نام آوران فرش دستباف ایران که همزمان با روز جهانی فرش در قم برگزار شد، تجلیل شد.

طبق مصوبه هیات وزیران، هر شخص می تواند یک بار در سال ۲۴ مترمربع فرش دستباف ایرانی و ۴۰ مترمربع گلیم از طریق رویه پستی خارج کند.

رئیس اسبق مرکز ملی فرش ایران، استفاده از مدیران اصلح و آشنا به حوزه فرش و آشتی واقعی با تشکل‌ها و فعالان صنعت فرش دستباف را از مهمترین وظیفه مدیران صنعتی و بازرگانی دولت چهاردهم دانست.

مديرعامل اتحاديه تعاوني‌هاي فرش دستباف از صادرات ۵۰ ميليون دلاري فرش دستباف در سال گذشته خبر داد و گفت: درحال حاضر بيش از ۱۰ هزار كارشناس ارشد در حوزه فرش دستباف وجود دارد كه بايد از ظرفيت اين نيروهاي آماده براي اتصال آنها به بازار كار استفاده كرد.

رئیس اتحادیه فرش دستباف زنجان گفت: در استان تعداد بیمه قالی بافان از ۱۹ هزار نفر به پنج هزار و ۶۰۰ نفر تقلیل یافته است.

پرداخت آنلاین

لطفاً جهت پرداخت وجه به صورت آنلاین، مبلغ مورد نظر را به ریال وارد نموده و پرداخت نمائید.
مبلغ (ريال) :

خبرنامه

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق است به اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش دستباف ایران

طراحی گرافیکی و طراحی وب سایت توسط استودیو طراحی حاشیه