• گزارش اعضای هیات مدیره اتحادیه تولیدکنندگان وصادرکنندگان در مورد فرش های دستباف نما

  گزارش اعضای هیات مدیره اتحادیه تولیدکنندگان وصادرکنندگان در مورد فرش های دستباف نما

  فرش دستباف به عنوان اصیل ترین و ریشه دار ترین هنر ملی ایرانیان همواره جایگاه ویژه ای در میان جهانیان داشته است

  « ادامه مطلب »

 • بررسی صادرات فرش ایران در شرایط جدید سیاسی

  بررسی صادرات فرش ایران در شرایط جدید سیاسی

  با حضور اعضای هیات مدیره اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش دستباف ایران برگزار شد

  « ادامه مطلب »

 • نخستین نمایشگاه قالی‌های اروپای غربی و هند اروپایی برگزار می شود

  نخستین نمایشگاه قالی‌های اروپای غربی و هند اروپایی برگزار می شود

  نخستین نمایشگاه قالی‌های اروپای غربی و هند اروپایی در ایران همزمان با هفته پژوهش توسط پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری برگزار می شود

  « ادامه مطلب »

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: در بودجه سال آینده، سازوکاری در زمینه ارائه مشوق های پایدار مالی طراحی شد که دارای آثار عملی بر تولید و به خصوص جریان صادرات کشور است.

به  نقل از گزارش اعتدال و امید، علی لاریجانی در آیین افتتاحیه فاز چهار طرح توسعه گروه بین المللی کارخانجات آذرخش در شهرک صنعتی محمود آباد قم، افزود: در شرایط فعلی کشور باید از تولیدکنندگان حمایت کرد و با فراهم ساختن بسترهای مورد نیاز برای صادرات کالاهای ساخت داخل، فرصت های شغلی را گسترش داد.

وی بیان کرد: تلاش شد تا در بودجه سال ۹۷، سازوکاری اجرا شود که مشوق های صادراتی حتی با وجود محدودیت های مالی، نادیده گرفته نشود و از هزینه کردن آن در بخش های دیگر جلوگیری به عمل آید.

وی ادامه داد: مشوق های صادراتی درنظر گرفته شده ارتباطی به درآمدهای نفتی ندارد و این حمایت ها در سال های آینده نیز تقویت خواهد شد، در بسیاری از بخش ها اقتصادی همچون تولید فرش دستباف برای رسیدن به جایگاه مطلوب باید صادرات تقویت شود.

وی با بیان این که مسئولان حوزه صنعت و تجارت باید از قوانین طراحی شده برای حمایت از صادرکنندگان به نحو شایسته استفاده کنند افزود: اگر در زمینه صادرات سرمایه گذاری و از آن پشتیبانی نکنیم، مشکل اتکاء اقتصاد کشور به درآمدهای نفتی حل نخواهد شد.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی گفت: باید شرایطی فراهم شود که صادرکنندگان کشور با اطمینان در بازارهای بین المللی وارد شوند و با پیش بینی از آینده، فعالیت های اقتصادی مورد نظر خود را انجام دهند.

وی بیان کرد: بسیار خوشحال می شویم که تولیدکنندگان و صادرکنندگان کشور برای انجام فعالیت های اقتصادی، وابسستگی به تسهیلات بانکی نداشته باشند.

وی ادامه داد: بانک ها با وجود قوانین خاصی که دارند باید برای حمایت از تولیدکنندگان، فعالیت بیشتری را انجام دهند و این وظیفه ملی آنان است.

لاریجانی گفت: تلاش می کنیم با وضع مشوق های لازم، بانک ها را به سمت حمایت از تولید هدایت کنیم، البته بانک مشکل هایی هم دارند که باید مورد توجه قرار گیرد، در هر صورت بانک ها با ارائه تسهیلات می توانند نقش موثری در ایجاد فرصت های شغلی به خصوص برای فارغ التحصیلان دانشگاهی داشته باشند.

وی بیان کرد: صنعتگران ما با حمایت مسئولان ملی و استانی و همچنین اخذ تسهیلات از بانک ها می توانند زمینه اشتغال افراد تحصیل کرده را فراهم کنند و رونقی در حوزه تولید کشور به وجود آورند.

وی ادامه داد: در روزهای اخیر مصوبه ای در مجلس شورای اسلامی تصویب شد که به موجب آن، کارگروهی در استان ها به ریاست استاندار تشکیل و در آن با حضور مدیران و مسئولان دستگاه های اجرایی به مشکل های فعالان اقتصادی رسیدگی می شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: این کارگروه بنا به تشخیص خود می تواند بانک ها را به پرداخت تسهیلات به واحدهای صنعتی مکلف کند و اگر بانک ها به مصوبه های این کارگروه عمل نکنند براساس قانون باید پاسخگو باشند؛ این روش، سازوکار مناسبی برای حمایت از بخش تولید کشور است.

وی با اشاره به اقدام های رسانه ملی و سایر رسانه ها در زمینه تجلیل از کارآفرینان، افزود: رسانه ها باید با گشاده دستی از فعالان اقتصادی حمایت کنند و شبکه های رسانه ملی در این خصوص نقش بسزایی دارند.

وی ادامه داد: امروز همه مسائل اقتصادی را مهمترین مشکل های کشور می دانند؛ اگر مشکل تولید و صادرات در کشور حل شود، اشتغال پایدار ایجاد می گردد و معیشت مردم بهبود می یابد.

لاریجانی گفت: به طور طبیعی کشور با مشکل های داخلی و خارجی گوناگونی مواجه است، اما باید مراقب بود مسائل حاشیه ای، جای مسائل اصلی را نگیرد.

وی با اشاره به نقش رسانه ها در مدیریت فضای فکری جامعه، افزود: لازم است سیاستمداران با پرهیز از اختلاف ها، فضای کشور را آرام کنند و زمینه را برای انجام فعالیت های اقتصادی و افزایش تولید و اشتغال فراهم نمایند.

وی ادامه داد: شهید مطهری (ره) می فرمود«یک کشور هرچقدر هم که آرمان های متعالی داشته باشد اگر اقتصاد سالم نداشته باشد به این آرمان ها نمی رسد»؛ امروز آرمان های ما موجب عزت آفرینی شده است اما در بخش اقتصادی با مشکل هایی مواجه هستیم که باید بر روی آن تمرکز و برای حل مسائل این حوزه تلاش کنیم.

لاریجانی گفت: نباید اجازه داد مسائل حاشیه ای، ذهن ما را از کارهای اصلی دور نگاه دارد، همچنین نباید اجازه داد ناامیدی و یاس وارد فضای جامعه شود.

وی بیان کرد: با وجود مشکل ها، اگر دست به دست هم دهیم می توانیم روز به روز کشور خود را آبادتر کنیم و فضای امیدواری را در جامعه تقویت نماییم

پرداخت آنلاین

لطفاً جهت پرداخت وجه به صورت آنلاین، مبلغ مورد نظر را به ریال وارد نموده و پرداخت نمائید.
مبلغ (ريال) :

خبرنامه

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق است به اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش دستباف ایران

طراحی گرافیکی و طراحی وب سایت توسط استودیو طراحی حاشیه