• گزارش اعضای هیات مدیره اتحادیه تولیدکنندگان وصادرکنندگان در مورد فرش های دستباف نما

  گزارش اعضای هیات مدیره اتحادیه تولیدکنندگان وصادرکنندگان در مورد فرش های دستباف نما

  فرش دستباف به عنوان اصیل ترین و ریشه دار ترین هنر ملی ایرانیان همواره جایگاه ویژه ای در میان جهانیان داشته است

  « ادامه مطلب »

 • بررسی صادرات فرش ایران در شرایط جدید سیاسی

  بررسی صادرات فرش ایران در شرایط جدید سیاسی

  با حضور اعضای هیات مدیره اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش دستباف ایران برگزار شد

  « ادامه مطلب »

 • نخستین نمایشگاه قالی‌های اروپای غربی و هند اروپایی برگزار می شود

  نخستین نمایشگاه قالی‌های اروپای غربی و هند اروپایی برگزار می شود

  نخستین نمایشگاه قالی‌های اروپای غربی و هند اروپایی در ایران همزمان با هفته پژوهش توسط پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری برگزار می شود

  « ادامه مطلب »

 عضو اتحادیه تولیدکنندگان فرش دستباف اصفهان گفت: در سالی که گذشت با وجود پیش‌بینی‌های صورت گرفته برای رفع رکود موجود در بازار فرش دستباف اما شاهد کاهش ۳۰ درصدی تولید این کالای ایران در اصفهان بودیم.

 به نقل از گزارش خبرگزاری تسنیم،سعید عصاچی در اصفهان با اشاره به وضعیت خرید و فروش فرش دستباف اصفهان اظهار داشت: متاسفانه وضعیت بازار فروش فرش دستباف در اصفهان خوب نبوده و انقدر که خریداران فرش دستباف برای فروش فرش‌های از قبل خریده شده به بازار مراجعه می‌کنند برای خرید نمی‌آیند.

وی با بیان اینکه پیش‌بینی می‌شد که در شب عید وضعیت فروش فرش دستباف بهتر شود، افزود: اکنون وضعیت تولید در رکود قرار دارد و تولیدکننده به دلیل کمبود نقدینگی و عدم فروش فرش‌های قبلی خود اقدام به تولید فرش جدید نکردند.

عضو اتحادیه تولیدکنندگان فرش دستباف اصفهان درباره تأثیر حضور گردشگران اروپایی در اصفهان بر فروش فرش دستباف اصفهان بیان کرد: قطعاً حضور گردشگران خارجی بر فروش صنایع دستی و فرش دستباف بی‌تأثیر نیست اما تیپ گردشگرانی که در طول امسال به اصفهان، خریدار سبک فرش دستباف اصفهان نبودند زیرا فرش سبک اصفهان مشتری خاص خود را دارد و حضور این گردشگران اثری بر بازار فرش نداشته است.

وی درباره پیش‌بینی‌های در نظر گرفته شده برای خروج تولید و فروش فرش دستباف اصفهان از وضعیت رکود تصریح کرد: امیدوار هستیم که با توجه به اینکه تولید فرش دستباف در اصفهان کم شده و با توجه به رکود اقتصادی حاکم بر کشور در سال آینده شاهد جهش مثبتی در عرصه خرید و فروش فرش دستباف اصفهان باشیم.

عصاچی یادآور شد: با اشاره به وضعیت صادرات فرش دستبافت تصریح کرد: به دلیل مسائلی همچون تحریم‌ها‌ و رکود موجود در بازار، بسیاری از متقاضیان فرش دستباف ایرانی به سراغ کشورهایی چون نپال، هند و چین رفته‌اند و به همین دلیل بحث اقتصادی فرش دستبافت هم دچار رکود شده و صادرات این هنر ارزشمند به صفر رسیده است.

وی با بیان اینکه 18.5 درصدی تولیدات فرش دستباف اصفهان در بازارهای آمریکا صورت می‌گرفت، ادامه داد: در طول 3 سال گذشته تحریم‌ها سبب شد که بخش عمده‌ای از بازار اروپا و آمریکا را از دست بدهیم و موضوع دیگری که رخ داد این بود که بافندگان ما از سلیقه مشتری اروپایی- آمریکایی عقب افتادند که برای ریکاوری و هماهنگی با سلیقه مشتری و همچنین توسعه صادرات، دولت باید حمایت کند و تولیدکنندگان در نمایشگاه‌های بین‌المللی حضور پررنگ‌تر و مؤثرتری داشته باشند.

عضو اتحادیه تولیدکنندگان فرش دستباف اصفهان با بیان اینکه فرش دستباف اولویت خود را از دست داده است، خاطرنشان کرد: فرش دستباف یک کالای لوکس و ارزشمند است که متأسفانه به دلیل رکود اقتصادی هم در داخل کشور و هم در کشورهای اروپایی و آمریکایی، اکنون اولویت خود را از دست داده است که برای بازگشت این اولویت به سبد خرید مشتریان نیازمند تبلیغ و فرهنگ‌سازی بین‌المللی هستیم.

پرداخت آنلاین

لطفاً جهت پرداخت وجه به صورت آنلاین، مبلغ مورد نظر را به ریال وارد نموده و پرداخت نمائید.
مبلغ (ريال) :

خبرنامه

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق است به اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش دستباف ایران

طراحی گرافیکی و طراحی وب سایت توسط استودیو طراحی حاشیه