• گزارش اعضای هیات مدیره اتحادیه تولیدکنندگان وصادرکنندگان در مورد فرش های دستباف نما

  گزارش اعضای هیات مدیره اتحادیه تولیدکنندگان وصادرکنندگان در مورد فرش های دستباف نما

  فرش دستباف به عنوان اصیل ترین و ریشه دار ترین هنر ملی ایرانیان همواره جایگاه ویژه ای در میان جهانیان داشته است

  « ادامه مطلب »

 • بررسی صادرات فرش ایران در شرایط جدید سیاسی

  بررسی صادرات فرش ایران در شرایط جدید سیاسی

  با حضور اعضای هیات مدیره اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش دستباف ایران برگزار شد

  « ادامه مطلب »

 • نخستین نمایشگاه قالی‌های اروپای غربی و هند اروپایی برگزار می شود

  نخستین نمایشگاه قالی‌های اروپای غربی و هند اروپایی برگزار می شود

  نخستین نمایشگاه قالی‌های اروپای غربی و هند اروپایی در ایران همزمان با هفته پژوهش توسط پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری برگزار می شود

  « ادامه مطلب »

معاون صنایع دستی، اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان گفت: حدود ۷۰ هزار هنرمند در ۷۰۰ کارگاه صنایع دستی این استان به صورت گروهی و انفرادی مشغول به فعالیت هستند.

به گزارش روابط عمومی اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش ایران، کاظم حسین زاده  در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تعداد زیادی از کارگاه های صنایع دستی در مناطق محروم استان کرمان واقع شده و در رشته های بومی همچون حصیربافی، سیس بافی، گلیم بافی و غیره فعال هستند.


وی تصریح کرد: هنرمندان صنایع دستی که در این کارگاه ها مشغول به فعالیت هستند، از مزایای بیمه و تسهیلات استفاده و اشتغالزایی خوبی برای استان فراهم کرده اند.

معاون صنایع دستی، اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان اظهار داشت: به منظور حمایت از هنرمندان و رونق اشتغال، در سال ۹۹ مبلغ ۹۳ میلیارد و ۵۴۰ میلیون ریال تسهیلات ارزان قیمت به هنرمندان صنایع‌دستی این استان پرداخت شده است.

وی ادامه داد: در حوزه صنایع دستی از محل مشاغل خانگی، روستایی و عشایری و همچنین معین‌های اقتصادی در سال ۹۹، برای ۶۵۰ نفر در استان کرمان شغل ایجاد شد که نسبت به سال قبل از آن بیش از ۱۰۰ درصد افزایش داشته است.

حسین زاده با اشاره به موفقیت های هنرمندان صنایع دستی کرمان در ابعاد داخلی و بین المللی تاکید کرد: اهدای نشان جغرافیایی بین المللی صنایع دستی به گلیم شیریکی پیچ سیرجان و شرکت فیروزه سمنگان سیرجان در سال گذشته تعلق گرفت که اهدای این نشان بین المللی می‌تواند گلیم شیریکی پیچ را در برابر کپی برداری در سراسر دنیا محفوظ نگه دارد.

وی افزود: همچنین پروین اباذری هنرمند صنایع دستی رشته گلیم شیریکی پیچ سیرجان در مسابقه مجازی صنایع‌دستی برگزیده جهان، به نمایندگی از منطقه آسیا و اقیانوسیه شورای جهانی صنایع‌دستی در سال ۲۰۲۱، حائز رتبه برتر شد.

معاون صنایع دستی، اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان بیان کرد: نخستین رویداد هنرهای سنتی استان کرمان در راستای معرفی هنر فاخر کرمان و با همکاری اتاق بازرگانی با هدف ارتباط بدون واسطه بین فعالان صنایع دستی و خریداران و علاقه مندان اواخر سال ۹۹ برگزار شد که با استقبال خوبی همراه بود.

وی گفت: همچنین تاکنون برای کمک به بازاریابی و فروش محصولات صنایع‌دستی استان کرمان به ۱۵۱ شاغل صنایع دستی در زمینه بسته‌بندی، تجاری‌سازی و همچنین برندسازی آموزش های لازم داده شده است.

پرداخت آنلاین

لطفاً جهت پرداخت وجه به صورت آنلاین، مبلغ مورد نظر را به ریال وارد نموده و پرداخت نمائید.
مبلغ (ريال) :

خبرنامه

تبلیغات

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق است به اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش دستباف ایران

طراحی گرافیکی و طراحی وب سایت توسط استودیو طراحی حاشیه