اخبار

چراغ حجره‌های بازار فرش اصفهان یکی یکی رو به خاموشی می‌روند و گویا قرار نیست این بازار دیگر رنگ رونق به خود ببیند.

سخنگوی قوه قضاییه در رابطه با آخرین وضعیت پرونده مفقود شدن ۴۸ تخته فرش کاخ سعدآباد توضیحاتی ارائه کرد.

معاون سازمان صمت قم گفت: باتوجه به اینکه زمان بافت فرش ابریشم معمولاً بیش از یکسال طول می‌کشد، از مرکز ملی فرش درخواست کردیم، زمان بازپرداخت تسهیلات مربوط به تولید فرش را بیشتر کنند.

رئیس اتحادیه فرش دستباف یزد گفت: استان یزد با تولید سالانه ۲۰۰ هزار متر تولید فرش دستباف، در سطح کشور رتبه پنجم را دارد.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان زنجان گفت: فرش ایران دوبار تحریم شده و دچار نوسان در این صنعت شدیم و سهم فرش در صادرات غیرنفتی را تا حد زیادی از دست دادیم.

در نشست کمیسیون فرش، هنر و صنایع‌دستی اتاق ایران با اشاره به تبعات آمار پایین صادرات فرش دستباف کشور، اعلام شد: واردات غیرقانونی فرش افغانستانی به ایران، به حوزه فروش، آسیب جدی وارد کرده است.

رئیس کمیسیون فرش، هنر و صنایع دستی اتاق ایران با تاکید بر تحریم‌ها و سیاست رفع تعهد ارزی در قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: ما در سال جاری باید تلاش کنیم که روند نزولی صادرات را متوقف کنیم.

مسعود سپهرزاد، رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان فرش دستباف تهران درباره فروش فرش‌های افغانستانی در بازار فرش ایران گفت: متاسفانه این موضوع دیگر تازگی ندارد و چهار سالی می‌شود که این فرش‌ها در ابعاد ۳ تا ۱۲ مترمربعی در بازار ایران ظاهر شده‌اند.

رئیس اتحادیه تولیدکنندگان فرش دستباف قم گفت: قم پایتخت فرش ابریشم دنیا است، به طوری که رؤسای جمهور کشورهای مختلف دنیا و اعضا همراه برای هدیه از کالای نفیس و ارزشمند هنری مثل فرش ابریشم قم استفاده می‌کنند

رئیس کمیسیون فرش دستباف، صنایع دستی و گردشگری اتاق تعاون با انتقاد از عدم معافیت فرش دستباف از مصوبه پیمان سپاری ارزی بانک مرکزی در لایحه بودجه ۱۴۰۳ گفت: اینکه فرش را تولید کنیم و در انبار بگذاریم و منتظر باشیم کسی فرش ما را بخرد، قابل توجیه نیست و به منزله هدر رفت سرمایه است.

 رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت ایلام گفت: سال گذشته سه هزار و ۸۳۰ متر مربع فرش دستباف در مناطق مختلف این استان تولید شده است.

پرداخت آنلاین

لطفاً جهت پرداخت وجه به صورت آنلاین، مبلغ مورد نظر را به ریال وارد نموده و پرداخت نمائید.
مبلغ (ريال) :

خبرنامه

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق است به اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش دستباف ایران

طراحی گرافیکی و طراحی وب سایت توسط استودیو طراحی حاشیه