• ثبت ملى ٦ منطقه فرش دستباف ايران

  ثبت ملى ٦ منطقه فرش دستباف ايران

  ثبت ملى فرش شش منطقه کلاردشت، بیجار، جوشقان، بیدگینه، قلتوق و خمسه زنجان از یکسال پیش آغاز شد و در واپسين روزهاى سال ٩٥ به فرجام رسيد
 • بررسی صادرات فرش ایران در شرایط جدید سیاسی

  بررسی صادرات فرش ایران در شرایط جدید سیاسی

  با حضور اعضای هیات مدیره اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش دستباف ایران برگزار شد

  « ادامه مطلب »

 • نخستین نمایشگاه قالی‌های اروپای غربی و هند اروپایی برگزار می شود

  نخستین نمایشگاه قالی‌های اروپای غربی و هند اروپایی برگزار می شود

  نخستین نمایشگاه قالی‌های اروپای غربی و هند اروپایی در ایران همزمان با هفته پژوهش توسط پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری برگزار می شود

  « ادامه مطلب »

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرضا گفت: قدمت و سابقه 80 ساله فرش دستباف شهرضا، وجود چهره‌های ملی و بین‌المللی، تجار خوش‌نام و با سابقه و طرح و نقشه‌های متنوع، بازار جهانی خوبی را برای برند شدن این محصول ایجاد کرده است.

ابراهیم خاتمی با اشاره به موقعیت شهرستان شهرضا، اظهار داشت: شهرستان شهرضا در تمام حوزه‌های صنعت، معدن، تجارت، کشاورزی، مؤسسات آموزشی و هنری و سایر فعالیت‌های اقتصادی فعال است.

خاتمی با اشاره به استعداد بالای معدنی بر اساس استقرار مکانی بر روی بخشی از کمربند فلز زایی آلپ-هیمالیا، بیان کرد: وجود ذخایر قابل‌توجه آهک، گچ، دولومیت، سرب و روی، سنگ‌های تزئینی، خاک نسوز، کائولن از مزیت‌های شهرستان است.

 

وی با اشاره به حوزه تجارت، گفت: قدمت و سابقه 80 ساله فرش دستباف شهرضا و وجود چهره‌های ملی و بین‌المللی از جمله علی خدادادی طراح برتر فرش با آثاری چون فرش گل و پروانه و فرش برجسته بوستان که در موزه ملی فرش است و تجار خوش‌نام و با سابقه و طرح و نقشه‌های متنوع، بازار جهانی خوبی را برای برند شدن این محصول ایجاد کرده است.

 

 رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرضا گفت: تولید، فروش داخلی و به ویژه صادرات محصول فرش می‌تواند اشتغال مناسب با حداقل امکانات را برای شهرستان در بر داشته باشد.

 

وی فزود: تولید فرش دستباف و صنایع جانبی از قبیل طراحی، رفوگری، رنگ رزی، قالی‌شوئی و فعالیت در زمینه فروش، صادرات، وجود ظرفیت‌های بالقوه و بالای شهرستان در حوزه تولید و صادرات صنایع دستی بومی، وجود تجار و بازرگانان مطرح در تمام زمینه‌ها، نزدیکی به پایانه‌های صادراتی از مزیت‌های حوزه تجارت در شهرستان است.

 

خاتمی تصریح کرد: توان توسعه شبکه حمل و نقل کالا با توجه به پیشینه شهرستان و وجود نیروهای متخصص در زمینه حفظ و نگهداری شبکه حمل و نقل بار و کالا و امکانات فنی و دانش موجود، سهم بالای شهرستان در حمل و نقل و ترانزیت کالا در بعد ملی و وجود بیش از 10 هزار واحد صنفی و بازار سنتی و مراکز تجارت با سابقه بالای 100 سال از دیگر مزیت‌های حوزه تجارت در شهرستان است

 

وی با اشاره به مشکلات موجود و فراروی بخش صنعت شهرستان، اظهار داشت: نبود طرح آمایش سرزمین و آمایش بخش و عدم شناسایی مزیت‌های شهرستان، متوقف شدن پیشرفت منطقه ویژه اقتصادی، نبود متولی برای واحدهای خارج از شهرک‌ها و ضعف مدیریتی در مصرف و توزیع مناسب منابع استان بر اساس ارزش افزوده ایجادی بخش از مشکلات موجود و فراروی بخش صنعت شهرستان است.

 

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرضا گفت: روند کند ارگان‌های خدمات رسان برای تأمین زیرساخت‌های آب، برق و گاز قطب‌های صنعتی پیش‌بینی شده برای تجمیع واحدهای صنعتی شهرستان، هزینه بر بودن اجرای زیرساخت‌های آب، برق و گاز توسط متقاضیان و عدم همکاری لازم توسط ارگان‌های متولی امر و عدم تقسیط هزینه‌ها از دیگر مشکلات این حوزه است.

 

پرداخت آنلاین

لطفاً جهت پرداخت وجه به صورت آنلاین، مبلغ مورد نظر را به ریال وارد نموده و پرداخت نمائید.
مبلغ (ريال) :

خبرنامه

تبلیغات

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق است به اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش دستباف ایران

طراحی گرافیکی و طراحی وب سایت توسط استودیو طراحی حاشیه