• گزارش اعضای هیات مدیره اتحادیه تولیدکنندگان وصادرکنندگان در مورد فرش های دستباف نما

  گزارش اعضای هیات مدیره اتحادیه تولیدکنندگان وصادرکنندگان در مورد فرش های دستباف نما

  فرش دستباف به عنوان اصیل ترین و ریشه دار ترین هنر ملی ایرانیان همواره جایگاه ویژه ای در میان جهانیان داشته است

  « ادامه مطلب »

 • بررسی صادرات فرش ایران در شرایط جدید سیاسی

  بررسی صادرات فرش ایران در شرایط جدید سیاسی

  با حضور اعضای هیات مدیره اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش دستباف ایران برگزار شد

  « ادامه مطلب »

 • نخستین نمایشگاه قالی‌های اروپای غربی و هند اروپایی برگزار می شود

  نخستین نمایشگاه قالی‌های اروپای غربی و هند اروپایی برگزار می شود

  نخستین نمایشگاه قالی‌های اروپای غربی و هند اروپایی در ایران همزمان با هفته پژوهش توسط پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری برگزار می شود

  « ادامه مطلب »

از عوامل اجرایی دومین همایش تجلیل از مشاهیر و نام آوران فرش دستباف ایران که همزمان با روز جهانی فرش در قم برگزار شد، تجلیل شد.

به گزارش روابط عمومی اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش ایران به نقل از اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی قم، در نشست کمیسیون فرش، هنر و صنایع دستی که با حضور جمعی از هنرمندان و فعالان این عرصه در سالن جلسات اتاق بازرگانی برگزار شد، جواد کاظمی با اشاره به زمان اعلام شده برای برگزاری نمایشگاه بین‌المللی فرش دستباف ایران گفت: سیاست‌های اتخاذ شده برای برگزاری نمایشگاه بین‌المللی فرش دستباف سال جاری با واکنش‌های مختلفی همراه بوده است؛ دو مقوله زمان برگزاری که مصادف با ایام عزاداری اربعین حسینی است و هزینه‌های اعلام شده برای غرفه‌داران که به نسبت سال‌های پیش افزایش چشمگیری داشته است، از اصلی‌ترین موارد مورد اعتراض فعالان حوزه فرش است.
رئیس کمیسیون فرش اتاق بازرگانی قم در ادامه به قدمت فرش دستباف قم در کشور اشاره کرد و بیان کرد: هنر فرش بافی در استان ما با وجود نوپا بودن نسبت به سایر استان‌های نامدار، اکنون در جایگاه برتری قرار دارد که ادامه این روند و منوط به خواست و همت فعالان قمی است.

عضو هیئت رئیسه اتاق بازرگانی قم برگزاری نمایشگاه تخصصی فرش ابریشم قم در تهران را یکی از راه‌های آشنایی هرچه بیشتر علاقه‌مندان به فرش ابریشم در کشور با هنر دست هنرمندان قمی دانست و اظهار داشت: در تلاش هستیم تا در کمیسیون فرش اتاق قم طرح جامعی برای برگزاری این نمایشگاه تدوین شود که هنرمندان ما با تمام توان و ظرفیت در آن شرکت کرده و نام فرش دستباف قم را بیش از پیش به گوش همگان برسانند.
وی گفت: ثبت طرح‌ها و نقشه‌های فرش دستباف و مالکیت معنوی و صنعتی فرش‌های دستباف به عنوان یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌های فعالان این حوزه است که با امیدواریم با نماینده‌ی انتخابی کمیسیون فرش اتاق بازرگانی قم، در کمیسیون فرش اتاق ایران حاضر شده و طرح مشکل کنند.
در پایان نیز از دست اندرکاران دومین همایش ملی تجلیل از مشاهیر و نام آوران فرش دستباف کشور که همزمان با روز جهانی صنایع دستی در قم برگزار شد، با اهدای لوح یادبود، تقدیر و تشکر به عمل آمد

پرداخت آنلاین

لطفاً جهت پرداخت وجه به صورت آنلاین، مبلغ مورد نظر را به ریال وارد نموده و پرداخت نمائید.
مبلغ (ريال) :

خبرنامه

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق است به اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش دستباف ایران

طراحی گرافیکی و طراحی وب سایت توسط استودیو طراحی حاشیه