• گزارش اعضای هیات مدیره اتحادیه تولیدکنندگان وصادرکنندگان در مورد فرش های دستباف نما

  گزارش اعضای هیات مدیره اتحادیه تولیدکنندگان وصادرکنندگان در مورد فرش های دستباف نما

  فرش دستباف به عنوان اصیل ترین و ریشه دار ترین هنر ملی ایرانیان همواره جایگاه ویژه ای در میان جهانیان داشته است

  « ادامه مطلب »

 • بررسی صادرات فرش ایران در شرایط جدید سیاسی

  بررسی صادرات فرش ایران در شرایط جدید سیاسی

  با حضور اعضای هیات مدیره اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش دستباف ایران برگزار شد

  « ادامه مطلب »

 • نخستین نمایشگاه قالی‌های اروپای غربی و هند اروپایی برگزار می شود

  نخستین نمایشگاه قالی‌های اروپای غربی و هند اروپایی برگزار می شود

  نخستین نمایشگاه قالی‌های اروپای غربی و هند اروپایی در ایران همزمان با هفته پژوهش توسط پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری برگزار می شود

  « ادامه مطلب »

معاون سازمان صمت قم گفت: باتوجه به اینکه زمان بافت فرش ابریشم معمولاً بیش از یکسال طول می‌کشد، از مرکز ملی فرش درخواست کردیم، زمان بازپرداخت تسهیلات مربوط به تولید فرش را بیشتر کنند.

 به گزارش روابط عمومی اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش ایران به نقل از تسنیم، امیرحسین پروان با اشاره به تسهیلات بانکی برای بافندگان فرش گفت: ما دو نوع تسهیلات بانکی داشتیم، یکی مربوط به مشاغل خانگی بوده در حوزه فرش دستباف که از طریق پروانه مشاغل خانگی داده شده که سقف آن 100میلیون تومان است.

وی افزود: با همکاری اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی، حدود 500 نفر به بانک‌ها برای گرفتن تسهیلات معرفی شدند، که بخشی در حوزه تولید پوشاک بودند و بخشی هم در حوزه فرش دستباف؛ البته در بحث سرمایه در گردش، مدت بازپرداخت تسهیلات کوتاه مدت و سقف آن یک ساله است.

معاون بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت قم بیان کرد: با توجه به اینکه فرش دستباف قم ابریشم است و مدت زمان بافت آن غالباً در ابعاد بزرگ بیشتر از یک سال طول می‌کشد، طبیعتاً ما این مسئله را داشتیم که در بحث بازپرداخت این موضوع را به مرکز ملی فرش اعلام و درخواست کردیم که تسهیلاتی را که می‌خواهند در حوزه تولید فرش به عزیزان بدهند حتما مدت بازپرداخت آن طولانی‌تر باشد.

وی در پاسخ به این سوال که دولت از چه تمهیداتی استفاده کرده است تا فعالان این هنر و صنعت در این حوزه بمانند و عرصه را خالی نکنند، عنوان کرد: همایش مشاهیر که اخیرا در استان قم برگزار شد، خود به تنهایی یک حرکت خوبی بود از آن جهت که جایگاه فرش دستباف را در کشور نشان می‌داد.

پروان با اشاره به اینکه باکیفیت‌ترین فرش‌های دستباف ابریشم دنیا در قم تولید می‌شود، تصریح کرد: در مبحث صادرات فرش هم پیگیری‌های لازم برای رفع تعهد ارزی انجام شده است. مدت زمان تعهد ارزی این بخش یکسال هست که نسبت به مدت زمان سایر کالاها طولانی‌تر می‌باشد.

 یکی از سه قطب اصلی فرش کشور استان قم است که از نظر تولید و کیفیت جایگاه بسیار ارزنده و مهمی را دارد و حتی در جهان شعب برند قم را با فرش ابریشم آن می‌شناسند و امروز بهترین و در واقع گرانبهاترین و با کیفیت‌ترین فرش‌های دستباف ابریشم در قم تولید می‌شود.

قم پایتخت فرش دستبافت ابریشم دنیا است، به طوری که رؤسای جمهور کشورهای مختلف دنیا و اعضا همراه برای هدیه از کالای نفیس و ارزشمند هنری مثل فرش ابریشم قم استفاده می‌کنند؛ این استان بزرگترین تولید کننده فرش ابریشم در جهان است و بیشترین تولیدات رو داد و فرش قم به اقصی نقاط دنیا صادر می‌شود.

فرش دستباف قم یکی از مرغوبترین فرش‌های صادراتی و شناخته شده در بازارهای جهانی است. ظرفیت اشتغال در حوزه فرش دستباف قم حدود 40 هزار نفر برآورد می شود. البته این ظرفیت نوسان داشته و به شرایط بازارهای جهانی و صادرات بستگی دارد.

تولیدی‌های فرش قم علاوه بر استان قم در سایر استان‌های کشور فعالیت نموده و حدود 20 درصد ارزش صادراتی فرش دستباف ایران در سال‌های گذشته متعلق به فرش ابریشم قم بوده‌است.

اتحادیه بافندگان، تولید و فروش فرش دستباف قم با تحت پوشش داشتن 30 هزار بافنده و 300 تولیدی، بزرگترین اتحادیه صنفی استان است.

پرداخت آنلاین

لطفاً جهت پرداخت وجه به صورت آنلاین، مبلغ مورد نظر را به ریال وارد نموده و پرداخت نمائید.
مبلغ (ريال) :

خبرنامه

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق است به اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش دستباف ایران

طراحی گرافیکی و طراحی وب سایت توسط استودیو طراحی حاشیه