• گزارش اعضای هیات مدیره اتحادیه تولیدکنندگان وصادرکنندگان در مورد فرش های دستباف نما

  گزارش اعضای هیات مدیره اتحادیه تولیدکنندگان وصادرکنندگان در مورد فرش های دستباف نما

  فرش دستباف به عنوان اصیل ترین و ریشه دار ترین هنر ملی ایرانیان همواره جایگاه ویژه ای در میان جهانیان داشته است

  « ادامه مطلب »

 • بررسی صادرات فرش ایران در شرایط جدید سیاسی

  بررسی صادرات فرش ایران در شرایط جدید سیاسی

  با حضور اعضای هیات مدیره اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش دستباف ایران برگزار شد

  « ادامه مطلب »

 • نخستین نمایشگاه قالی‌های اروپای غربی و هند اروپایی برگزار می شود

  نخستین نمایشگاه قالی‌های اروپای غربی و هند اروپایی برگزار می شود

  نخستین نمایشگاه قالی‌های اروپای غربی و هند اروپایی در ایران همزمان با هفته پژوهش توسط پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری برگزار می شود

  « ادامه مطلب »

رییس اداره فرش اداره کل صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: صادرات فرش دستباف از این استان در نیمه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل به لحاظ وزنی حدود ۹۰ برابر افزایش داشته است.

به گزارش روابط عمومی اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش ایران به نقل از  گزارش قدس خراسان، شادی قاسمی اظهار کرد: در ۶ ماهه نخست امسال ۳۰ هزار و ۸۲۵ کیلوگرم فرش به ارزش ۷۱ هزار و ۹۰۵ دلار از گمرکات و بازارچه های مرزی خراسان رضوی صادر شده است، در حالیکه میزان صادرات فرش از گمرکات و بازارچه های مرزی استان در مدت مشابه پارسال ۳۵۵ کیلوگرم به ارزش ۱۳ هزار و ۳۴۵ دلار بود.

رییس اداره فرش اداره کل صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی بیان کرد: مقصد فرشهای صادراتی خراسان رضوی در این مدت کشورهای ترکمنستان، بحرین، کویت، قطر، افغانستان، اتریش و فرانسه بوده است.

وی گفت: حدود ۵۰ درصد فرش تولیدی استان صادر می‌شود اما چون بخشی از فرش های تولیدی از گمرک دیگر استان‌ها صادر می‌شود، نمی‌توان میزان صادرات فرش خراسان رضوی را به طور کامل مشخص کرد.

قاسمی اظهار کرد: این استان حدود ۹۰ هزار بافنده فرش دارد که همه آنان فعال نیستند، زیرا بیشتر آنان روستایی بوده و در فصول مختلف سال به کشاورزی مشغول می‌شوند، اما از بین آنان به طور میانگین بین ۳۵ تا ۴۰ هزار نفر فعالیت مستمر دارند که ۱۲ هزار نفر از آنان بیمه هستند.

رییس اداره فرش اداره کل صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی اضافه کرد: سرانه تولید فرش دستباف در این استان حدود ۶ متر مربع است و ۶۰۰ مجتمع یا کارگاه تولیدی متمرکز و غیرمتمرکز با بیش از ۱۷ هزار اشتغال در خراسان رضوی فعالیت دارند.

پرداخت آنلاین

لطفاً جهت پرداخت وجه به صورت آنلاین، مبلغ مورد نظر را به ریال وارد نموده و پرداخت نمائید.
مبلغ (ريال) :

خبرنامه

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق است به اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش دستباف ایران

طراحی گرافیکی و طراحی وب سایت توسط استودیو طراحی حاشیه