• گزارش اعضای هیات مدیره اتحادیه تولیدکنندگان وصادرکنندگان در مورد فرش های دستباف نما

  گزارش اعضای هیات مدیره اتحادیه تولیدکنندگان وصادرکنندگان در مورد فرش های دستباف نما

  فرش دستباف به عنوان اصیل ترین و ریشه دار ترین هنر ملی ایرانیان همواره جایگاه ویژه ای در میان جهانیان داشته است

  « ادامه مطلب »

 • بررسی صادرات فرش ایران در شرایط جدید سیاسی

  بررسی صادرات فرش ایران در شرایط جدید سیاسی

  با حضور اعضای هیات مدیره اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش دستباف ایران برگزار شد

  « ادامه مطلب »

 • نخستین نمایشگاه قالی‌های اروپای غربی و هند اروپایی برگزار می شود

  نخستین نمایشگاه قالی‌های اروپای غربی و هند اروپایی برگزار می شود

  نخستین نمایشگاه قالی‌های اروپای غربی و هند اروپایی در ایران همزمان با هفته پژوهش توسط پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری برگزار می شود

  « ادامه مطلب »

رییس مرکز ملی فرش ایران در کمیته فرش دستباف استان کرمان با اشاره به اینکه خاستگاه فرش دستباف ایران، فرش کرمان است، افزود: در گذشته فرش کرمان دارای جایگاه ویژه بوده، اما اکنون در استان کرمان تنها فرش شهر راور حرف اول را می‌زند.

به گزارش روابط عمومی اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش ایران به نقل از  گزارش خبرگزاری دانشجو، فرحناز رافع، رییس مرکز ملی فرش ایران در کمیته فرش دستباف استان کرمان با اشاره به اینکه خاستگاه فرش دستباف ایران، فرش کرمان است، افزود: در گذشته فرش کرمان دارای جایگاه ویژه بوده، اما اکنون در استان کرمان تنها فرش شهر راور حرف اول را می‌زند.

اوبا اشاره به ضرورت فرهنگسازی در حوزه فرش کرمان، افزود: باید دوباره این فرش را احیا کنیم، زیرا این مهم با ابزار‌های سنتی امکان‌پذیر نیست و باید خلاقیت و نوآوری در ارائه و بازاریابی فرش کرمان وجود داشته باشد.

رافع، خبر ورود تولیدکننده‌ها و سرمایه‌گذاران جدید در عرصه فرش دستباف کرمان و وعده ایجاد ۳ هزار شغل جدید در این صنعت استان را داد.

 او گفت: این میزان اشتغال در قالب کارگاه‌های متمرکز در استان ایجاد خواهد شد و به کمک این تولیدکنندگان ذائقه مردم در حوزه فرش را تغییر خواهیم داد

وی با اشاره به ایجاد ۱۹ کارگزاری تخصصی فرش در سطح کشور از عدم حضور و تمایل کرمان برای ایجاد این کارگزاری در استان گلایه کرد و افزود: در آینده نه چندان دور فرش‌های دستباف برای صادارت قطعا باید شناسه کالا داشته باشد که در این زمینه در استان کرمان حتی یک تولیدکننده فرش این شناسه را تاکنون دریافت نکرده است.

وی با گلایه از حضور کم رنگ کرمان در ستاد راهبری فرش دستباف کشور، گفت: حضور کرمانی‌ها در این ستاد مستمر نبوده و درخواست می‌شود ارتباطتان را با مرکز ملی فرش تقویت کنید.

رافع به ضرورت مطالبه‌گری فعالان حوزه صنعت فرش دستباف کرمان در حوزه دریافت تسهیلات نیز اشاره کرد و افزود: به دنبال ثبت جهانی فرش‌های ثبت ملی شده شهربابک و راور هستیم.

وی با تاکید براینکه امکان راه‌اندازی مرکز تخصصی فرش در استان کرمان وجود دارد، بیان کرد: با حمایت بخش خصوصی این مرکز تخصصی در استان کرمان می‌تواند ایجاد شود و فرش‌های استان‌های اصفهان، چهار محال و بختیاری و فارس را نیز پوشش دهد.

او در پایان گفت: طبق تحقیقات بین‌المللی در حوزه ضرب المثل‌ها به نام قالی کرمان و صفت ویژه آن (ماندگاری) اشاره شده است.

پرداخت آنلاین

لطفاً جهت پرداخت وجه به صورت آنلاین، مبلغ مورد نظر را به ریال وارد نموده و پرداخت نمائید.
مبلغ (ريال) :

خبرنامه

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق است به اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش دستباف ایران

طراحی گرافیکی و طراحی وب سایت توسط استودیو طراحی حاشیه